Monnom “Sihirli Bahçe” ile Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde!

Monnom
2 min readMay 5, 2022

--

MONNOM ekibi olarak , bu sene altıncısı düzenlenen Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’ne program destekçisi olarak “Sihirli Bahçe” yerleştirmesiyle katıldık.

Monnom — Sihirli Bahçe, Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Bienalin “buluşma noktası” konseptinden yola çıkarak çocukları mekanı yaratıcı bir şekilde kullanmaya ve arkadaşlarıyla birlikte üretime davet eden etkileşimli bir ortam tasarladık. Sihirli bahçe çocuklara hareket ve mekan etkileşimiyle, fiziksel ve dijital ortam arasında bir köprü oluşturarak teknoloji temelli bir sanat deneyimi sunar. Bir kuşun göl kıyısında belirmesiyle başlayan hikaye, dört farklı bahçe sahnesinden oluşur.

Bahçe Sahneleri

Çocukların duyusal deneyimlerini desteklemeye yönelik geliştirdiğimiz senaryoda, çocuklar fiziksel ortamda bir ağaç, bir kuş ya da bir çiçek gibi birlikte hareket ederken eş zamanlı olarak dijital ortamda da bahçe şekil almaya başlar.

Etkileşimli Sistem

Çocuklar fiziksel ortamda serbestçe hareket ederek, dijital paletteki renkleri ve örüntüleri ortaya çıkarıp kendi yarattıkları sihirli bahçenin içinde sanatsal bir yolculuğa çıkarlar. Sihirli Bahçe 22 Mayıs 2022 tarihine kadar MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde deneyimlenebilir.

Monnom — Sihirli Bahçe, Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Sihirli Bahçe’nin yaratıcı ekibinde İpek Kay, Ufuk Aydın, Gizem Ünlü ve Mine Özkar yer alıyor.

🕹 PLAY: www.playmonnom.com
🟣 Instagram: https://www.instagram.com/playmonnom/
🟩 Linkedin: https://www.linkedin.com/company/monnom
🔷 Twitter: https://twitter.com/playmonnom
🟨 Facebook: https://www.facebook.com/monnomplay
🔺 Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCg3qJZMTtm5uzY4xc5srJbQ/featured

--

--

Monnom

Monnom, çocukların gündelik ortamlarında bedensel hareketlerini destekleyen, kendi kural ve oyun malzemelerini oluşturmalarına olanak sağlayan dijital oyun.